| jayomicron1233 a întrebat:

Am si eu o intrebare. prietenei mele in luna noiembrie adica pana acum nu i-a venit menstruatia deloc. are astazi 48 sau 49 de zile cred de la ultimul ciclul menstrual din octombrie care i-a venit pe data de 16. ideea e ca nu am avut niciun contact sexual, doar m-a masturbat cand era langa mine si eu am ejaculat dar nu cred ca sperma ar fi putut sa sara la ea in vagin, nu maj stiu exact daca avea lenjerie sau nu. stie cineva ce poate fi? tin sa mentionez ca mai are dureri de burta destul de mari uneori si ciclul nu cred ca il are regulat pentru ca din ce am vazut pe aplicatia pe care o are lunile trecute a avut (35, 38,31, 33) zile ceva de genul. Ce poate sa aiba? E de rau?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa mearga la ginecolog sa o consulte, pot fi multe cauze, ovare polichistice dereglari hormonale infectii.

| dullcat a răspuns:

Doar medicul poate spune ce are prietena ta. Poate fi de rau, daca tratati problema cu neseriozitate.Ca regula generala, in momentul in care mentruatia nu vine deloc 2-3 luni, atunci clar e de rau si trebuie urgent o vizita la medic.

https://www.drmax.ro/articole/intarzierea-menstruatiei

| Miruna333 a răspuns:

Menstruatia intarzie din N motive. Ce mai asteapta? Sa se duca la gine. Cum sa sara? Doamne fereste. Nu apare o sarcina in aer, daca nu exista act sexual

| KingOoO a răspuns:

Poate e gravida. Cu altul.