| Anailyn a întrebat:

am si eu o problema destul de grava si nu stiu ce ar putea fi. De la o vreme incoace am probleme cu sanatatea, si de o vreme in coace cu cea vaginala, uneori am mancarimi in acea zona si chiar usturimi, sau un miros neplacut, trebuie sa mentionez ca fac zilnic dus si nu am probleme cu igiena, insa cum trece mai bine de o ora cum apar aceste probleme. M-am gandit ca ar putea fi din cauza problemelor si cu glanda tiroida, iau tratament pentru o gusa micronodulara si poate acele pastile imi fac probleme? Nu stiu ce sa fac si ce sa cred, sunt putin speriata si as vrea sa stiu sfatul vostru fetelor:*! pentru rasp bun ofer funda+ vot:* va pup si multa sanatate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Buna.Aceasta problema am avut si eu dar la mine mai era ceva eleiminam secretia maronie cu firicele de sange, aveam dureri insuportabile, mancarimi.Acum am fost la doctor si mi-a dat tratament, si eu am glanda tiroida dar nu este de la glanda mergi la medicul de familie si te sfatuieste unde poti merge mai departe.Multa santate si incearca sa te speli cu ceai de musetel sau sunatoare iti va disparea din durere.

10 răspunsuri:
| Anailyn explică:

| danielaxyz a răspuns:

Eu am folosit Clotrimazol unguent pentru mancarimi si usturime, si pastile Metronidazol ca tratament intern

| LanaDelRayFan a răspuns:

Ai scurgeri transparente? Daca da, trebuie sa-ti vina menstruatia.Dar daca ti-a venit deja, acea scurgere te va insoti toata viata.Nu te ingrijora.Nu e ceva grav! Esti perfect sanatoasa.happy

| LanaDelRayFan a răspuns:

Nu te ingrijora.Dar daca are un miros neplacut si nu te speli deloc, s-ar putea sa fie candida.Dar daca ai specificat ca te speli in fiecare zi, nu ai asemenea probleme.Esti sanatoasahappy

| Anailyn explică (pentru LanaDelRayFan):

Daca as fi sanatoasa nu as mai scris nimic, si n-as fi specificat ceva ce nu ii adevarat, vroiam o parere a noastra, multumesc tuturor

| oo3 a răspuns:

Buna nu-s sunt fata da pot sa-ti dau un sfat mergi cat mai repege la un medic ginecolog ca poate problema ta este cam serioasa.Ca am avut o cunostinta care a patit la fel ca tine

| BlueDeea a răspuns:

Poate fi din cauza unor antibiotice prea puternice sau o infectie cum ar fi Chalmydia.Trebuie sa ajungi la ginecolog el te va lamuri.

| teiubescana a răspuns:

Ai candida!