| Ionescuandreea26yljbjhb a întrebat:

Buna, am si eu o problema, sunt plecata in vacanta in afara tarii ...as dori sa imi dati o parere ce sa fac va rog din tot sufletul. De ieri nu ma simt bine deloc, ma doare urechea dreapta foarte rau si capul, am frisoane si am facut si febra. Am fost la farmacie aici si mi-a dat tapichirina mg500, nu am luat pana acum, credeti ca e buna sa iau? Va multumesc din suflet

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Este paracetamol. Antiinflamator. Rau nu poate sa faca.
Bea ceaiuri calde, fa o baie calda daca poti. In mod normal ar trebui sa mergi la doctor. Nu ai asigurare?

| Ionescuandreea26yljbjhb explică (pentru SkyPilot):

Nu am asigurare medicala si ma intorc in tara doar peste 6 zile

| Ionescuandreea26yljbjhb explică:

A inceput sa ma doara si stomacul foarte rau sunt ametita si nu am deloc stablitate pe picioare va rog ajutati-ma nu stiu ce sa ma fac?