| Ionescuandreea26yljbjhb a întrebat:

Buna, imi cer scuze revin din nou deoarece sunt foarte speriata de starea mea de sanatate si mai am aproape o spatamana pana ma intorc in tara. Sunt in vacanta, nu am asigurare medicala de la faramacie mi-au dat tapichirina500mg, ma doare capul foarte rau, urechea dreapta, am febra, frisoane sunt ametita si am dureri insuportabile de stomac si nu prea am nici stabilitate pe picioare. Sunt asa de vreo 2 zile, va rog din suflet spuneti-mi ce sa fac pana ajung in tara si voi merge direct la medic, va rog din suflet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un medic de familie, dar daca nu ai unul (nu inteleg unde esti neasigurata, acolo sau aici) va trebui sa o iei prin incercari. Probabil un ORL-ist initial pentru ureche (o otita poate fi responsabila de majoritatea simptomelor) si apoi un infectionist.