| AnaMaria24112002 a întrebat:

Am slabit vizibil fara sa vreau. Nu stiu care e cauza, dar de ceva timp nu mai am pofta de mancare. Poate e din cauza scolii am avut o perioada mai grea, am crezut ca nu mai vine vacanta! Voua vi s-a intamplat sa slabiti brusc sa numai aveti pofta de mancare? Daca da, de la ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| madamme a răspuns:

Slabirea brusca e semn de boala. Mergi cu mama ta la medicul de familie si spune-i ce s-a intamplat. Iti va da sa faci o serie de analize pentru a descoperii care este cauza

| Theodora292001 a răspuns:

Endocrinologul te poate ajuta. Ti.as putea zice si eu cateva boli cu aceste simptome dar mai imi trebuie cel putin 1 simptom in plus ca sa imi dau cu parerea. Dar sesmana a boala endocrina. Ai depigmentatii pe maini sau pe corp? Ce inaltime ai? Cum arata ochii? Sunt ok sau mai bulbucați? Sa iti dea medicul de familie un consult si o trimitere la un endocrinolog sau la cine crede el.

| FloareAlbastra123 a răspuns:

Buna! M-am confruntat si eu cu aceasta problema.Am slabit 10 kg in decurs de cateva luni bune fara sa fac nimic.Intr-adevar,mi s-a reduc pofta de mancare.Mi-am facut analizele si sunt bune.Eu zic ca e din cauza faptului ca ne stresam, fiecare trece printr-o perioada de slabire brusca la un moment dat, este o etapa din viata noastra dar totusi un set de analize nu ti-ar strica.Toate cele bune happy

Răspuns utilizator avertizat
| AnaMaria24112002 explică:

Am 12 ani, am 1, 55 înălțime iar ca greutate ultima data înainte sa slăbesc aveam 50 de kilograme. Fiind inalta nu paream grasa.

| AnaMaria24112002 explică:

Sport fac doar vara, mici plimbari cu bicicleta. la doctora de familie am fost nu mi-a spus nimic doar sesizarea ei ca am slabit