| Anonima126892 a întrebat:

Buna, am un cos la gura lângă buza de sus, l-am strâns și nu știu cum sa scap de el pana maine, deoarece maine am un eveniment foarte important și nu îl pot acoperi cu machiaj. Stie cineva ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mngzx a răspuns:

Unguent Dermotis cu Ichtiol (unguent cu ihtiol si petrolatum)

| roxyroy a răspuns:

Eu sa scap de cosuri am facut asa :Am pus 1 lingurita de bicarbonat de sodiu si 1 lingurita de apa am amestecat am dat pe cosuri si am lasat 30 minute dupa m-am spalat cu apa si sapun. Functioneaza fiindca nu m-ai am cosuri Sper ca te-am ajutat

| Anonima126892 explică (pentru roxyroy):

Și in cât timp a dispărut? Pana maine trebuie sa dispară?

| JuliaManuela a răspuns:

Daca pui pe el alcool sanitar se va usca, nu va mai fi inflamat de la stors. Si apoi daca ai, il poti acoperi cu putin fond de ten sau cu baton corector.