| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a întrebat:

Am vârsta de 16 ani și ma excit destul de greu când sunt in prezenta unei fete, uneori și când sunt sigur, dar rar. Precizez ca mi-am rupt frenul cu o fata la o vârsta frageda, undeva pe la 10 ani. De atunci și pana in prezent nu am mai avut contact sexual. Atunci a fost ceva foarte scurt, doar o penetrate, m-am speriat când am simtit un disconfort și m-am oprit instant. Frenul meu a rămas doar pe jumătate rupt și cred ca am o problema de natura psihologică in legătura cu excitarea, probabil imi e frica sa nu ma doara din nou. Precizez ca ma mastur bez destul de des, 1 data pe zi. Poate sa fie și asta o problema. Am vrut sa am sex cu prietena mea ea fiind virgina și nu am putut din cauza mea. Am mai vrut sa întrețin relaxații sexuale cu alte 2 fete înaintea ei, dar la fel, nu m-am excitat.
Ce sa fac sa ma excit mai usor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Otto19 a răspuns:

Incerca sa te gandesti la avantaje, si nu te mai masturba atat de des, ai sa vezi ca dupa 4-5 zile fara sa te masturbezi, o sa ai chef