| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a întrebat:

. Am vârsta de 16 ani și ma excit destul de greu când sunt in prezenta unei fete, uneori și când sunt sigur, dar rar. Precizez ca mi-am rupt frenul cu o fata la o vârsta frageda, undeva pe la 10 ani. De atunci și pana in prezent nu am mai avut contact sexual. Atunci a fost ceva foarte scurt, doar o penetrate, m-am speriat când am simtit un disconfort și m-am oprit instant. Frenul meu a rămas doar pe jumătate rupt și cred ca am o problema de natura psihologică in legătura cu excitarea, probabil imi e frica sa nu ma doara din nou. Precizez ca ma mastur bez destul de des, 1 data pe zi. Poate sa fie și asta o problema. Am vrut sa am sex cu prietena mea ea fiind virgina și nu am putut din cauza mea. Am mai vrut sa întrețin relaxații sexuale cu alte 2 fete înaintea ei, dar la fel, nu m-am excitat.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai ai rabdare sa mai cresti, esti prea mic pentru sex. Nu incerca sa faci sex decat cu fete pe care le iubesti cu adevarat si mai mari de 17 ani si jumatate. Nu face abuz de masturbare, 2-3 episoade pe saptamana, fara dependenta, cu pauze atunci cand esti ocupoat este un ritm normal. Nu folosi pornografie pana la 18 ani. Nu te mai preocupa la varsta asta de sex, iti induci singur temeri, esti ca o fetita de 5 ani care se joaca cu trusa de machiaj a mamei si se ingrijoreaza ca nu ii iese un machiaj frumos. Peste vreun an si jumatate vei vedea altfel situatia si vei rade de prostiile facute acum

| Bondarel99 a răspuns:

Esti sigur ca esti atras de fete?

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Lasa teama cu nu ti se scoala, lasa-te si de masturbare si totul va fi ok.

| mentholinks a răspuns:

Poate esti asexual ori te-ai obisnuit sa-ti faci lba si nu te mai excita fetele. Incearca sa renunti o perioada la autosatisfacere si vezi ce se intampla.

| Lorena7712 a răspuns:

Poate doar nu ai gasit fata de care sa fii cu adevarat atras. nu stiu ce sa zic.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Esti impotent inseamna.

| ambanidemaenerveaza a răspuns:

Esti gay, gata.