| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a întrebat:

Am vârsta de 16 ani și ma excit destul de greu când sunt in prezenta unei fete, uneori și când sunt sigur, dar rar. Precizez ca mi-am rupt frenul cu o fata la o vârsta frageda, undeva pe la 10 ani. De atunci și pana in prezent nu am mai avut contact sexual. Atunci a fost ceva foarte scurt, doar o penetrate, m-am speriat când am simtit un disconfort și m-am oprit instant. Frenul meu a rămas doar pe jumătate rupt și cred ca am o problema de natura psihologică in legătura cu excitarea, probabil imi e frica sa nu ma doara din nou. Precizez ca ma mastur bez destul de des, 1 data pe zi. Poate sa fie și asta o problema. Am vrut sa am sex cu prietena mea ea fiind virgina și nu am putut din cauza mea. Am mai vrut sa întrețin relaxații sexuale cu alte 2 fete înaintea ei, dar la fel, nu m-am excitat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Contrar aiurelilor pe care le colporteaza copiii, frenul nu trebuie sa se rupa. Daca frenul se rupe, se pierde in mare masura sensibilitatea pielii glandului, ceea ce nu e exclus sa ti se fi intamplat. Eu am copii si nu mi s-a rupt nici un fren.

| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 explică (pentru minrest):

Cunosc disctuia asta destul de bine si stiu ca nu e necesar sa se rupa dar la mine s-a rupt pe jumate dupa cum am spus. Daca incerc sa strag de el acum, ma doare ceea ce inseamna ca se va rupe din nou, cred ca asta ma sperie de fapt si imi e frica undeva in subconstient sa nu se intample din nou.

| minrest a răspuns (pentru ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇):

Daca nu s-a rupt vasul de sange care trece prin el, nici sensibilitatea nu se pierde. Da, se poate sa fie o teama in subconstient. Fapt e ca nu are de ce sa se rupa in continuare, s-a lasat un pic si gata. Oricum, tu esti in control, il bagi cum si cat vrei.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Asa e la inceput, stresul.

| qest11 a răspuns:

Excitarea pleaca de la creier, asa cum si curentul pleaca spre bec. Ai o trauma, si ca orice trauma ea poate fi tratata. Lasa l*ba daca ai femeia langa tine, si ai sa poti face ceea ce iti doresti.

| Bc_Nikola_2000 a răspuns:

Incearca sa nu te mai masturbezi asa des, o data la 3-4 zile de exemplu, masturbarea e sanatoasa, dar cu limita, si ca sa te exciti mai repede, incearca sa te masturbezi in timpul preludiului.