| anonim_4396 a întrebat:

apendicita este o operatie grea? peste 2 zile sunt programata la operatie si imi este cam frica! doare dupa ce iti revii din anestezie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este o intervenție dificilă, durerea este minimă.
Relativ repede dacă este rahianestezie, generală în câteva ore.
Sănătate.
Pa, pa.

| Arthur a răspuns:

Am fost operat de apendicită. Este, aşa cum zice şi legiuitoarea, o operaţie uşoară.

| blackspell a răspuns:

Nu nu e grea! e suportabila, daca reusesti sa te ridici din a doua zi e bine! succes!

| madyyy_1622 a răspuns:

Stai linistita nu ai de ce sa-ti fie frica, eu am avut o operatie mult, mult mai grea si totul va fi bine.