| Andreeaposto a întrebat:

As avea o intrebare.
Sunt insarcinata in 2 luni si 2 saptamani iar burta nu se vede deloc si ma ingrijorez de cand mi- a spus doctorul ca s- ar putea sa nu se dezvolte, dar am facut test HCG de 2 ori iar el creste, acum are 15, 4 mm la 2 luni dar burtica nu se vede deloc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Stai tu liniștită că abia în luna a 5a se vede.

| Andreeush a răspuns:

După luna 3, poate chiar a 4 lună o să se vadă.

| Teo29 a răspuns:

Nu te lau dupa opinia doar a unui medic,
exista ``retea`` specializata in astfel de diagnostice ca sa te cheme la privat sa iti faca avort pe bani destul de multi.

Cere mereu a 2, a 3 opinie la privat la medici buni, repeta analizele si la alte laboratoare. E vorba totusi de copilul tau, trebuie sa faci tot ce tine de tine!

| Andreeaposto explică (pentru Teo29):

Multumesc asa voi face. Dar mai am o intrebare daca el s-ar fi oprit din ovulatie, ceea ce nu cred...ce simptome as avea? Eu acum astept inca o saptamana sa fac dublul test la 12 saptamani

| Julyjuly1998 a răspuns:

Este ceva normal, e mult prea micuț? diferă de la femeie la femeie..eu la 3 luni de sarcina o aveam de zici ca aveam 5 luni