| Anonym334 a întrebat:

Bună.
As dori sa ma lămurească și pe mine cineva.
Mi s-a terminat menstruația acum 1 săptămâna și am din nou simptome PSM (durere de spate uneori, durere de sâni ușoară, crampe, stări de greata, stări de iritabilitate și în ultimele 3 zile am mâncat mai mult ca de obicei mai ales seara) credeți ca e vorba de o sarcina sau poate sa fie simptome PMS?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Buna, ti-am lasat si eu un mesaj in privat, cand doresti te rog sa il citesti.

Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut sex neprotejat cu 3-4 saptamani in urma, da, este posibil sa fii insarcinata.
Fa un test de sarcina si vei afla cu siguranta daca estis au nu insarcinata!

| Anonym334 explică (pentru Violleta2022):

Bună Ana
Sex neprotejat am avut și înainte de menstruație și după pe când era aproape gata.
Și eu m-am gândit la un test sarcina prima data dar nu cred ca poți sa îți faci unul asa devreme.
Oricum mersi. O sa mai îmi urmăresc starea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonym334):

Un test corect de sarcina se poate face NUMAI DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala!