| Rebe0201 a întrebat:

Buna am și eu o întrebare poate sunt nebuna eu dar nu cred pe 5 Octombrie am făcut avort ???? după o luna am întreținut o relatie sexuală neprotejata dar nu a terminat acolo de o săptămâna și ceva am simptome la fel ca l sarcina am stări de voma mi-a venit menstruația după o luna și o săptămâna doar 2 zile aa oprit după mi-a venit din nou 5 minute si s-a oprit nu înțeleg nimic de ce am simptome de voma și nu îmi vine menstruația cum ar trebui după avort sa m-a lămurească și pe mine cineva ca o iau Brăila

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dupa o afirmatie nu se adauga semnul intrebari, menstruatia nu e exacta, poate intarzia, cand ai avut ultima?

| Lioana a răspuns:

Daca in 5 octombrie ai facut avort si contactul sexual l-ai avut in jurul datei de 5 noiembrie, abia a trecut o saptamana si ceva de la contactul sexual. Nu aveai cum sa ai simptome de greata cauzate de o sarcina atat de repede. Faptul ca ti-a venit menstruatia, chiar daca e neregulata, exclude inca o data posibilitatea unei sarcini.
Ar fi bine sa consulti un medic daca mai ai simptome suspecte. Pot fi cauzate de avortul pe care l-ai facut si de faptul ca te-ai grabit cu contactul sexual. Dupa avort trebuia sa faci o pauza de 6 saptamani.

| Rebe0201 explică (pentru Lioana):

Da pai nu am avut contact sexual Dup 5 zile de la avort totuși ii o luna nu e ok știu dar sa întâmplat nu înțeleg de ce am stări de voma nu am făcut protejat dar nici nu a terminat acolo nu mai înțeleg nimic

| DeathOfDreams a răspuns:

Păi ai făcut avortul acum o lună. Și ai avut recent și un contact neprotejat. Ce relevanță are avortul de acum o lună? laughing

Sângerarea redusă în sarcină se poate întâmpla și simptomele de vomă indică ceva. Fă un test de sarcină.
Dacă nu-ți înveți lecția, asumă-ți.

| Rebe0201 explică (pentru DeathOfDreams):

Am făcut 5 teste de sarcina pana acum si îmi iese negativ