| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa ma poata ajuta cineva de aici, pentru ca doctorita e plecata in vacanta si nu am la cine apela.Am niste dureri in partea de jos atunci cand stranut,cand ma imbrac si trebuie sa ridic un picior,cand ma ridic din pat si depun efort, e o durere de parca ar fi febra-musculara..De la ce e? Si ma mai doare putin burta si in partea dreapta..Sunt insarcinata in 6 luni si doresc seriozitate.m
Multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cruciuliță a răspuns:

Orice medic plecat in concediu lasa in urma un inlocuitor.Fa bine si du-te la un cabinet medical, sfaturile de care ai nevoie nu ti le pot da pustii de 10-17 ani care au invadat site-ul asta.
Incearca sa ajungi daca nu vrei sa-ti pierzi sarcina.

| ramona1989 a răspuns:

Daca nu erai insarcinata simptomele seamana cu cele ale apendicitei dar asa e posibil sa fie din cauza sarcinii