| LanaDelRayFan a întrebat:

Buna, as dori sa ma vaccinez impotriva hpv-ului. voiam sa va intreb, cum trebuie sa procedez? adica unde-l pot face, cat costa, trebuie sa-l cumpar eu de la farmacie si dupa sa mi-l faca doctorul sau il au ei deja? il pot face si la medicul de familie? multumesc, orice informatie este binevenita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LanaDelRayFan explică:

E ireal cat de prost esti

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbesti cu medicul de familie sau medicul ginecolog.
Amandoi iti pot da reteta cu vaccinul, pe care-l cumperi de la farmacie, te intorci la dispernsar si ti-l face asistenta.

| doctorandus a răspuns:

Da, vorbește cu medicul de familie. Din cauza acestui vaccin cancerele vaginale au scăzut substanțial.

Are rost să-l faci dacă ești virgină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca la medicul de familie.