| anonim_4396 a întrebat:

Vaccinul antigripal se face la medicul de familie? Eu nu sunt asigurata pentru ca nu mai sunt studenta. Trebuie sa il cumpar eu de la farmacie sau sa il platesc la medicul de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Intreaba ti medicul!

| alex15ccc a răspuns:

Costa 20 de lei vaccinul, il cumperi de la farmacie si ti-l faci singura in muschi sau profund sub piele, daca nu stii sa faci injectii mergi la medic.

| Ary93 a răspuns:

La medicul de familie se face vaccinul..insa daca nu esti asigurata nu stiu daca o sa ti l poate face. Posibil sa il cumperi de la farmacie.Cel mai bine vorbeste cu medicul tau.Sanatate