| blackyblack a întrebat:

as vrea sa dau la medicina in brasov.Va rog frumos, imi puteti spune ce culegeri, manuale, carti ..ar putea fi folositoare pentru invatat si ar avea teste asemanatoare cu testul de la admitere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| HoneyPot a răspuns:

Am cautat pe net si am gasit:
"Test grila, cu pondere 80% din media finala de admitere, la alegere, din disciplinele: Biologie cl. a XI-a sau Chimie organica cl. a XI-a si a XII-a.
- Media de la examenul de bacalaureat, cu pondere 20% din media finala de admitere."
Din manuale ar fi bine. Eu as alege biologie, dar stii tu la ce te descurci mai bine. Succes!

| xanadu a răspuns:

Teste de biologie pentru admitere găsești în aplicația pentru telefoane mobile Admitere10 - http://www.edu10.ro/admitere10.html