| Vale0012 a întrebat:

As vrea sa imi dati niste sfaturi pentru a scapa de solduri! fara a merge la sala. multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fefenaș a răspuns:

Daca ai soldurile late este din cauza conformatiei oaselor. Se pare ca intri in categoria femeilor "para". Acest lucru inseamna ca pui grasimile pe solduri, mai degraba decat in jurul taliei.
Ca sa obtii solduri mai inguste trebuie sa scapi de grasimi, in toate zonele corpului. Si, in schimb sa cresti masa musculara, prin exercitii. Poti face exercitii de aerobic. Vei arde mai multe categorii, cu cat exersezi mai mult.
E bine sa alergi si sa mergi pe bicicleta (sau sa folosesti la o sala, bicicleta).
Fandari, forfecari.
Pentru a obtine rezultate mai bune, atunci cand faci exercitiile, foloseste o follie alimentara pe care o infasori pe solduri, dupa ce in prealabil ai folosit o crema anticelulitica. Nu ai cum sa scapi de solduri, fara sa faci sport!

| Vale0012 explică (pentru fefenaș):

Nu e o problema sa fac sport, dar prefer acasa decat la sala. si nu stiu ce exercitii sa fac.

2 răspunsuri:
| robyiyo a răspuns:

Ai putea sa faci dimineata, pe stomacul gol exercitii pentru lombari:
http://www.youtube.com/watch?v=ejWwRLC13bY si sa iti pui ceva gros in jurul taliei pentru a transpira si a elimina grasimea.