| DenisejUSTmE a întrebat:

Buna!
As vrea sa slabesc putin, insa nu prea ma pricep.Eu sunt de la tara si nici nu pot sa alerg pentru ca nu am unde.Ma puteti ajuta?

Multumesc!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

Poti face si acasa niste exercitii (genoflexiuni, sarituri, etc)
Dar ai grija la ce mananci. Evita grasimile, dulciurile si foarte important e sa mananci cat mai putin la cina.

3 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Tocmai pentru ca esti de la tara ar trebui sa ai pe unde alerga.

| DenisejUSTmE explică (pentru Dash):

Pai,e un sat, dar nu am unde, ca pe drum trec masini, sunt niste "ulite" dar sunt mici, de cativa metri si in plus parintii nu ma lasa sa alerg pe drum.Deci?

| Dash a răspuns (pentru DenisejUSTmE):

Poti face si acasa niste exercitii (genoflexiuni, sarituri, etc)
Dar ai grija la ce mananci. Evita grasimile, dulciurile si foarte important e sa mananci cat mai putin la cina.

| beliveyouu a răspuns:

Buna. Am creat acesta pagina deoarece am si eu prbleme cu kg in plus, https://www.facebook.com/SaSlabimImpreuna aici ne putem ajuta una pe cealalta. Sau la un id de mess.Eu ma simt mai increzatoare si mai energica datorita alimentelor si exercitiilor pe care le fac.Astept un semn.:*