| RoseAndBiia a întrebat:

Cred ca innebunesc. Acum 1-2 luni faceam INSANITY si cand am terminat si am slabit putin ( aveam grija si la alimentatie sa mananc cu putina paine si fara dulciuri) doar ca dupa ce am renuntat la dieta si sport si am fost la 57 de kg am inceput sa mananc iar si acum chiar mi-e o lene sa fac sport, sa ma misc;| mi-e frica sa nu ma ingras dublu atunci de abia mancam si apoi brusc am inceput si cu dulciuri etc. Daca stiu ca am ceva bun in frigider MOR daca nu-l mananc tot. Stiu si daca nu imi este asa foame tot mananc e ceva pe psihic cred.
Cum sa-mi revina pofta de viata sa alerg sa mananc sanatos sau acar deloc fara dulciuri asa putin nu haotic. Ieri am mancat o ciocolata intreaga. desi nu era cine stie ce la gust dar pana n-am terminat-o simteam ca mor rolling on the floor

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RoseAndBiia explică:

Cica nu mancai dulciuri si nu mancai mult... doamne bagai in tine cat spartarolling on the floor)))))) -Rose ( ca sa nu ne faceti nebune, suntem 2 pe cont)

| Wolfs29 a răspuns:

Pai...poate fi pe fond nervos sau de stres, depinde de ce stare ai, dar indiferent trebuie sa ne abtinem pentru ca daca ne scapam la mancare e foarte greu sa dam jos. si eu am colegi care rad de mine pentru ca am 3-4 kg in plus...dar nu am ce sa fac si sunt unele zile in care mananc o masa, dar ma hidratez foarte bine cu ceaiuri si apa, nu sucuri.