| anonim_4396 a întrebat:

Aseara a inceput sa ma doara in partea stanga sub coaste, nu mancasem prea mult.Stateam intr-o parte si ma durea cand vorbeam si respiram.De dimineata la fel, am mancat puțin si acum iar ma doare, a inceput sa ma doara si stomacul.Nu am nicio pofta de mancare desi cred ca asta este solutia.Voi ce credeti? Ar trebui sa merg la medic sau pot rezolva cu o pastila si mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic sa-ti faca niste investigatii medicale. Posibil sa fie colonul, posibil stomacul...depinzand de ce mananci, cat mananci si la ce ore mananci.

2 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna ziua, dragul/a meu/a! happy Sfatul meu este sa mergi la medic. Acesta iti va recomanda, probabil, niste analize si asa se va vedea despre ce e vorba. Te pup cu drag si iti doresc multa, multa sanatate, o zi frumoasa si o saptamana minunata! kiss

| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic.
Ori ai facut putin efort si acum te supara splina, ori pancreasul sau stomacul de la vreun aliment.