| Emilia998 a întrebat:

aseara cineva mi-a dat cu spray paralizant pe baza de piper pe fata si maini. Fata mi-a trecut dar mainile ma ustura ingrozitor.Stie cineva vreun remediu? Sau vreun medicament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Madalina_6334 a răspuns:

Da`ti si tu cu o crema de maini thinking si stai chill ca iti trece, nu`i nevoie sa iei medicamente.

2 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Spalate cu apa rece

| Ionut_Protius_1997 a răspuns:

Un prosop inbibat in lapte rece il pui in locu unde este iritat di il ti 15-45 minute sau pune tot un prosop cu gheata si tinel pe partile iritate de spraiul cu piper si o sa iti revi