| id0987 a întrebat:

aseara intimplator am spart un termometru dar am vazut doar azi, noaptea am dormit in camera aceea, dimineata m-am trezit cu dureri de cap de ochi, de spate si in general ma simt foarte slaba de puteri.
Toate acestea sunt de la supstanta aceea (mercur) din termometru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Ce culoare avea lichidul? Unde te doare spatele mai exact? Plamanii?

| matrix100 a răspuns:

Mergi la doctor si povesteste ce s-a intamplat

| id0987 explică:

Sau facut niste bilute argintii...
Nu la plamii dar mai jos la rinichi.