| ChildrenOfBodom a întrebat:

Astazi am observat ca, cand fac treaba mare imi iese sange. Mentionez ca fac foarte greu. De la ce ar putea fi? Sau ce as putea face? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Mai ceva: bea apă plată multă, 1. 5 - 2 litri pe zi, nu bea lichide dulci şi acidulate.

În plus, te ajută mult dacă mănânci magiun de prune, sau dulceaţă de prune sau compot de prune, dar NUMAI la sfatul medicului, prima ta mişcare este să mergi URGENT la medic, ceea ce ai tu este o URGENŢĂ medicală, trebuie să mergi CHIAR ACUM.

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Mananca ciorbe, supe..ai mancat doar mancare uscata de asta patesti acum asa. apoi du-te la farmacie si zi-i farmacistei sa-ti de-a niste supozitoare pentru ca ai probleme cu scaunul si ii spui detaliile iar ea te ajuta

| Safire17 a răspuns:

In primul rand bea cat mai multe lichide. Trebuie sa combati constipatia prin alimentatie adecvata, daca ai probleme cu tranzitul intestinal. Trebuie sa mergi la doctor, poate ai hemoroizi sau fisuri anale.

| 23partyboy a răspuns:

Trebuie sa mergi neaparat la un medic, doar el poate diagnostica cauza hemoragiei digestive.

| miranda a răspuns:

Buna! Posibil sa te fi constipat. Cel mai bine ar fi sa mananci cateva zile mancaruri cat mai usoare, foarte multa supa si sa bei lichide. Eu zic ca asa o sa-ti treaca.

| RomulusMilea a răspuns:

Trebuie să mergi urgent la medic! Este de la alimentaţie, de la sedentarism, de la modul de viaţă! TREBUIE să faci câteva schimbări importante! Ţi le va spune medicul!