| anonim_4396 a întrebat:

Buna, astazi cand m-am ras am dat din greseala peste ceva de genu ca si o alunita si am taiat un pic din ea si as vrea sa stiu daca pot sa patesc ceva de la asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt sanse, eu zic sa mergi la dermatolog pentru o consultatie. Din cate stiu consultatiile sunt gratuite.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Si daca ma duc prima data la medicul de familie el poate sa ma ajute?

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred, eventual iti da trimitere pentru un dermatolog dar merita incercat.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Dar ar trebui să mă doară sau ceva că nu mă doare.:/

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Nu prea ai niciun fel de simptome de obicei. Nici nu e musai sa ai ceva, e doar o posibilitate dar e bine pentru linistea ta sa-ti faci un control. happy

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Că aia vreau sa zic că și cand am zgariato sau tăiat o nu a curs nimic de acolo