| user5493 a întrebat:

De ce s-a format o alunita unde m-am taiat cu foarfeca din greseala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu e alunita. E o "punga" mica de sange inchegat, sub stratul superficial de piele. In maximum doua saptamani, dispare.

| user5493 explică (pentru ardnaxur1961):

E demult.si nu a disparut!

| enevasile92 a răspuns (pentru user5493):

Salut Ti-a disparut? Asa am facut si eu m-am taiat pe fata in doua locuri si mi-au aparut ca niste alunite.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu are cum să se facă o aluniță din așa ceva.

| user5493 explică (pentru OnuOnulică):

Ba da...la mine asa a fost.a curs sange apoi s-a format.

| user5493 explică:

Nu au disparut

Răspuns utilizator avertizat