| Anonimul151 a întrebat:

Bună. Atunci când versi verzui, verde, este de la fiere? Sau de la altceva?

Dimineață, înainte de a mânca am avut "mici" crampe, după aceea au trecut.

Am mâncat și pe parcursul zilei tot m-a durut burta. Iar în jurul orei 15:30 - 16:00 am vomat. După ceva timp am vomat din nou. Iar acum câteva minute iar. De fiecare data culoarea verzui. Țin sa menționez ca nu am mai mâncat nimic (doar dimineață).

Nu am mai mâncat pentru că am vomitat cum am spus, pentru ca dacă mâncăm ceva (stick-uri sau bakerols), probabil îmi era mai rău.

Mentionez faptul că amm și frisoane... Însă nu febră.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De la "fiara", nu! E posibil de la "fiere"! Mergi la un medic! Nimeni nu-ti poate da un diagnostic fara investigatii prealabile. Baba Vanga a murit dar nici ea nu putea ghici.

| Anonimul151 explică (pentru Salontanul):

O să văd cum ma simt pe parcurs, și dacă nu îmi va trece după câteva zile probabil voi merge. Însă, momentan încerc sa ma tratez acasă cu medicamente.

| dullcat a răspuns:

Mergi la urgente.

| Anonimul151 explică (pentru dullcat):

Momentan nu merg la urgențe. E abia prima zi, primele ore de când ma simt așa.
Voi bea medicamente și sper că îmi va trece așa.