| missbobo a întrebat:

aveti vreo idee cum sa fac sa-mi creasca unghiile mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| adelina899 a răspuns:

Buna.
Exista tot felul de lacuri pentru cresterea unghilor de asemenea uleiul de ricin si de masline stiu ca sunt foarte bune happy

| asdasdasdasdasdsa a răspuns:

1: Nu ti le mai roade
2: Dai cu ceva pe ele dar nu solutii ca sunt toxice si daca te freci la ochi te freaca doctoru cu lupa
3: Dati pe ele cu ardei
4: Bagale seara si lasale cam 1 ora 2 ore intr-un lighean cu sare si apa foarte calda
5: Restu chestilor de la plafar si etc is cacaturi. Funda

| missbobo explică (pentru asdasdasdasdasdsa):

Cine a spus ca mi le si rod...dar totusi mersihappy

| shmata a răspuns:

Calciu+de, e recomandat mai ales pe caldura asta. Recomand de la Ozone.

| MisakoYui a răspuns:

Deoarece unghiile cresc, în medie, aproximativ un centimetru și jumătate într-un an, potrivit Learning Info, e bine să ţii cont de câţiva factori pentru a grăbi creşterea lor.

Tratamente cu zeamă de lămâie şi drojdie de bere. Pentru creșterea unghiilor, pentru a recâștiga frumusețea lor, dar şi pentru a stimula întărirea, trebuie aplicate tratamente de cel mult trei ori pe zi timp de două săptămâni. Zeama de lămâie, fără alte ingrediente: aplică cu ajutorul unei pensule zeamă de lămâie pe unghii ca și cum v-aţi da cu lac (nu trebuie să speli unghiile pentru următoarea jumătate de oră). Şi, uleiul de parafină e bine cunoscut pentru proprietățile sale de creștere a unghiilor. De asemenea, pregăteşte un bol în care se află ulei de măsline călduț (nu fierbinte), unghiile trebuie ținute constant timp de zece minute. Drojdia de bere, este și ea un mic miracol ce oferă strălucire și întărește unghiile. Înmoaie puţină drojdie de bere în apa în care ai fiert tărâţe de grâu. Pasta obţinută se aplică pe unghii şi se lasă 30 de minute. Pentru obţinerea efectelor dorite, tratamentul se repetă timp de 7-8 zile.winking Asa fac si eu kiss