| VreauSaFiuMilitar a întrebat:

azi am avut cateva atacuri de panica din cauza anxietatii. Voi ce faceti sa scapati de anxietate? M-am saturat de toate astea. Ia cineva romparkin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Consulta un psihiatru! Crizele astea nu se opresc cu romparkin!

| QElenaBoghiu a răspuns:

Totul depinde de tine!
Crizele de panica si anxietate te pot tine de la cateva minute, pana la zile in sir, depinzand de gravitatea bolii.
Daca nu incerci cu vointa sa te autocontrolezi si sa-ti impui sa nu mai intrii in panica din nimicuri, problema ta poate avansa si vei avea nevoie de medicatie serioasa de la un pshiatru, ca sa te puna pe picioare.
De aceea iti repet, iti sta in puteri inca, sa te aucontrolezi si sa te opresti imediat, inainte sa evolueze boala.
Nu este nimic real, doar o frica generata de mintea noastra, care naste monstri.

| sadrian46 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Ești simpa.
Dacă ar merge toate ca în sfaturile tale am fi cu un picior în rai.
Cu celălalt crăcit de Romparkin.