| Kanpeki a întrebat:

De cateva saptamani am observat ca nu prea am energie si mi-e lene si sa ma ridic din pat. Tot timpul ma simt obosit desi dorm suficient (6-8 ore) si mananc destul. Ies pe afara cam de 2-3 ori pe saptamana. Mentionez ca am anxietate dar la un nivel foarte mic, adica fara atacuri de panica sau chestii de genul.
Care ar putea fi problema? Sa fie doar din cauza anxietatii? Am avut-o de 3 ani dar la inceput nu am avut problema asta cu lipsa de energie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Glanda tiroida e responsabila de schimbarea brusca a nivelului de energie din organism. Din cauza stresului poți suferi o dereglare, iar aceasta sa îți determine aceasta stare continua de oboseala/ astenie.
Citește si acest articol:
http://cmsphera.ro/problemele-glandei-tiroide-simptome-test-si-tratament/
Daca regăsești mai multe simptome îți sugerez sa consulți un medic endocrinolog, el te poate ajuta cu un tratament adecvat.

| Kanpeki explică (pentru justanotheruser99):

Multumesc de raspuns. S-ar putea sa am hipotiroidism. O sa merg sa-mi fac niste analize curand.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa stii ca conteaza mult si mediul din jurul tau. Daca e dezordine la tine in camera sau in casa, iti va lua si tie energia. LA mine cel putin influenteaza mult si aspectul asta.

| justanotheruser99 a răspuns:

Cu placere happy si nu te impacienta, cu un tratament bun se poate corecta.

| kiri11 a răspuns:

Poti incerca ceaiul verde, green coffe. Iti poate oferi energia de care ai nevoie si este si natural.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Trebuie doar sa iesi din zona ta de confort poate, fa ceva ce nu-ti place sa faci.

| Reila a răspuns:

Eu zic ca ar putea fi de la lipsa de fier.