| Anonimul6763 a întrebat:

Buna, azi crapam lemne si la un moment dat a inceput sa ma doara spatele extrem de tare, abia ma ridic si cand merg ma doare extrem de tare cand calc pe piciorul drept, iar cand sunt intins in pat ma lasa durerea.Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cumpara un tub (cu gel) Voltaren sau Diclofenac /Diclosal etc. si unge-ti subtire spatele, in zona lombara, mai ales pe partea dreapta al coloanei vertebrale!
Nu te imbraca timp de 20-30 minute, sa nu se stearga gelul.
Imbraca-te doar dupa ce s-a absorbit bine in piele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Coloana o vertebra ai fortat o de aia durerea o resimti in picior, ia un algocalmin nurofen sau in cazuri mai grave piafen fiolă sau pastilă dar iti trebuie retetă de la medicul de familie pentru piafen

| ReddY25 a răspuns:

Cumpără un Voltaren

| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Posibil o forțare în exces a unui mușchi sau o deplasare a unei vertebre a coloanei. Fă rost de o trimitere de la medicul de familie, pentru un control la un doctor ortoped.