| LarisaAndreea a întrebat:

happy
Azi dimineata ,cand am venit in camera sa-mi suflu nasul,m-am aplecat dupa batista si a inceput sa-mi curga sange din nas. M-am speriat foarte tare.
Imi poate explica cineva de ce mi-a curs sange din moment ce eu nici macar nu imi suflasem nasul,nu zgarmasem si nici macar nu-l atinsesem.
Funda! winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kenzorr a răspuns:

Poi inseamna lipsa de calciu cred!

1 răspuns:
| 23partyboy a răspuns:

Atunci cand iti sufli nasul des si intensiv,dat efortului vasele mici din mucoasa se sparg,ti-a curs din nas cand te-ai aplecat dat gravitatiei(bine depinde si cat ti-a curs, banuiesc ca nu exagerat).asa ca o alternativa optima suflatului des sunt picaturile nazale, care si usuca mucoasa nazala