| PCANDREI a întrebat:

baietelul meu de 1 an si 7 luni a avut o criza pe 9 septembrie 2011 care a durat aproximativ 35 min. Am fost internati la Spitalul Clinic Victor Gomoiu, unde i s-au facut investigati. De atunci si pana in ziua de astazi nu a mai avut nici o criza. Am fost la control pe 2 Noienbrie si mi s-a spus ca nici acum, nu stie de la ce a facut Criza aceea puternica. Acum baietelul are diagnosticul EPILEPSIE PARTIALA CRIPTOGENICA, dar nu stiu nimic despre, nu am fost lamurita. El ia tratament Depakine. As vrea sa consult un alt medic, sa mai cer o parere ca sa stiu sigur ce are si mai ales din ce cauza a facut. Astept raspuns Multmuesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu sunt medici neurologi pe acest site. Chiar daca ar fi, fara sa vada nici o analiza sau investigatie, fara sa consulte copilul, nici cel mai specialist medic nu te-ar putea sfatui.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! nimeni nu te poate lamuri, pentru ca nu suntem specialisti, dar uite un link cu diferite epilepsii, citeste si vezi despre ce e vb, pentru ca tu stii ce fel de criza a facut fiul tau, dar nu te amagi si consulta medicul pentru ca asa e mai bine si vei putea dormi si tu linistita, multa sanatate atat tie cat si ingerasului tau:*
http://www.neurologiepediatrica.ro/clasificare-despre-epilepsie

| PCANDREI explică (pentru caramela):

Buna seara. multumesc pentru raspuns si pentru link. Am nevoie sa ma informez sa stiu despre ce este vb. MULTUMESC inca o data.

| caramela a răspuns (pentru PCANDREI):

Buna! cu multa placere, si ma bucur daca am putut sa iti fiu de folos trimitandu-ti acel link, daca mai ai nev de cv, si te pot ajuta, nu ezita sa ma cauti chiar si pe privat.:*sanatate multa fam tale, si fie ca ingerasul tau sa se insanatoseasca:*

| janynefeaver a răspuns:

Pai cel mai bine este sa consulti mai multi doctori specializati, iar despre epilepsia partiala criptogeniga te poti informa si de pe net.