| emima a întrebat:

Buna bebe meu are 6 luni si tine capul intr-o parte in partea stanga saptamana viitoare avem programare la pediatru dar as brea sa stiu care ar fi cauza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cypronge a răspuns:

Buna, eu nu pot sa iti dau un sfat in legatura cu bunastarea copilului tau, dar trebuie sa iti ofer urmatorul avertizment, pentru orice probleme medicale apeleaza la un medic specialist, si nu la un site oarecare, sanatatea copilului tau e prea imortanta. Pe un forum sau site primesti opini de la diferite tipuri de oameni ce provin din diferite medi sociale si culturi diferite asa ca sfaturile lor nu pot avea un caracter benefic pentru tine. Ai grija de copilul tau nu asculta de sfaturi oferite de oameni straini fara nici un fel de experienta in domeniu.

4 răspunsuri:
| emima explică:

Nu plange deloc e foarte vesel gangureste si rade normal ca o sa consult un doctor dar oare o sa-si revina nu e asa nascut de curand e asa

| mixxjim a răspuns (pentru emima):

Atunci nu putem decat sa speram ca nu e nimic grav, poate are ceva interesant de vazut in partea aia happy. incearca sa-i schimbi cumva locul si indreapta-i capul usor ori de cate ori poti. urmareste-l sa vezi daca si in alt loc sta cu capul asa, si medicul o sa te intrebe daca ai facut asta si cum a reactionat bebe.
nu stiu daca stii, exista un alt forum specializat cumva pe probleme de copii si de mamici, desprecopii.ro. vezi si acolo, poate mai gasesti cazuri similare. sanatate multa!

| Unicucebeea a răspuns:

In primul rand :,, Bebe meu''? O Doamne, e grea romana asta, si de ce sa aiba ceva grav, e un bebelus, poate sta si cu un picior in sus, asa sunt ei...

| mixxjim a răspuns:

Il tine intr-o parte lasat mult spre umar sau doar se uita inspre partea respectiva? asa a stat mereu sau doar acum, de curand sta asa? poate l-ai tinut predominant pe partea stanga sau a dormit predominant pe partea aia sau a facut un torticolis. este si agitat, plange fara motiv sau doar sta cu capul asa? incearca sa apesi usor pe muschii gatului sa vezi daca tipa inseamna ca-l doare si e un torticolis (http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/torticolis_2489)
evident ca noi doar putem sa ne dam cu presupusul, doar medicul o sa-ti spuna exact ce are dupa ce-l vede.