| raluka35 a întrebat:

biscuitii petit Beurre ingrasa? Mananc numai mere, iaurt. dar as manca niste biscuitii sa mi tina de foame. ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Dienuka a răspuns:

Cumva id-ul tau "raluka35" vine de la dorinta ta de a ajunge la 35 de kg? Ai o problema serioasa si cred ca ar fi bine sa ceri sfatul parintilor. Aceste masuri dramatice pe care le tot iei, iti vor afecta grav sanatatea. Desi ma intreb, parintii tai unde sunt de nu observa toate aceste lucruri? Pune mana si mananca normal si nu mai tine cure de slabire, pentru ca nu e normal.

| Bulinutza_Ana_2000 a răspuns (pentru Dienuka):

Vorbea cea pe care o cheamă "Dienuka".

| gHelena a răspuns:

Buna, Raluca. In primul rand, biscuitii Petit Beure nu ingrasa daca nu ii mananci in cantitati industriale. In ceea ce priveste dorinta ta de a te mentine slaba, ai mare grija la sanatatea organismului tau. Desi fructele si lactatele sunt foarte sanatoase, acestea nu asigura necesarul de proteine si vitamine al organismului. Daca vrei sa ai o silueta de invidiat si peste 10 ani, mai bine ai adopta un regim alimentar care sa includa trei mese pe zi si doua gustari. Ai grija de tine.

| ATHOS a răspuns:

Poti sa mananci biscuiti digestivi! Mananca morcov ras, fasole verde, varza, cartofi fierti pe saturate. Sunt foarte slab calorice.
Bafta!

| thegreatgatsby a răspuns:

Daca vrei sa slabesti fa si tu sport, nu mai fa foamea...ca altfel ...sa vezi cum ajungi la 20 ani oh go on

| Ririru a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......gume-iar/.

Draga mea, esti deja FOARTE SLABA. Vrei sa ajungi anorexica? Daca nu esti deja.

Vezi ca unui baiat/barbat nu`i place sa tina un SCHELET in brate :).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamna, puteti manca biscuiti de care doriti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*** pe mata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aveti raspunsuri rationale spuneti-mi si mie pe arra_me_you...niste alimente comune care nu ingrasa insa tin de foame.