| Deea_4962 a întrebat:

Ce anticonceptionale maresc sanii? Medicul mi-a prescris Artizia, sunt bune si pentru cresterea sanilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anticonceptionalele nu maresc sanii, nu stiu cine te-a mintit si de ce esti atat de credula. Hormonii din ele (din toate) umfla un pic sanii (cam cum se fac in mod normal la menstruatie) dar practic este aproape imperceptibil. La intreruperea contraceptivului, sanii revin la normal.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un contraceptiv oral care blochează apariția sarcinii, nu mărirea sânilor!
Pa, pa.

| mymed a răspuns:

Marirea sanilor apare ca urmare a favorizarii retentiei de apa de catre estrogenii continuti in pilulele contraceptive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu am vazut pe net ca trebuie sa ii masezi...eu am 13 ani si sa stii ca astazi am descoperit si am incercat de curiozitate si sa stii ca functioneaza...eu o sa mai revin pe TPU si iti spun cum se maseaza corect si iti dau si sit pe pup!:*

| ursu82 a răspuns:

Nu cred ca anticonceptionalele maresc sinii... poate doar silicoanele

| oana_5641 a răspuns:

Fetelor stiti cumva daca anticonceptionalele desorelle maresc sanii?
va pup