| Millis a întrebat:

ce as putea lua pentru a imi merge burta, adica ca un fel de diaree dar doar o singura data, sa-mi curat stomacul, deoarece sunt constipata si ma doare foarte tare cand fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Aolo te duci la farmacie și ceri fibre, costa 8 lei un flacon, sunt pastile pe bază naturală. un fel de laxative ușoare și cu flaconul acela îți reglezi digestia să numai fii constipată.
Repet ceri Fibre, exact așa se cheamă.

| thefighter1 a răspuns:

Vezi dupa aia daca merge sa nu fuga prea departe

Răspuns utilizator avertizat
| mydarkestdays a răspuns:

Smecta

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru mydarkestdays):

Smecta este bun in caz de diaree, dar ea e constipată, ce sfaturi dati, aiurea.

| ramona1989 a răspuns:

Intreaba la farmacie sunt o multime de medicamente pentru asta, iar daca nu vrei pastile ia in fiecare dimineata o lingura de ulei de masline pe stomacul gol

| RebbeSKhon a răspuns:

Scarbos, dar varianta mea ii sa bei mai mult lapte, si apoi rapid un fruct big grin asa sigur o sa iti mearga burtawinking

| osufdf123 a răspuns:

Buna. Sau poti sa iti faci spalaturi stomacale, sunt niste bidonase la farmacie foarte simple si sunt foarte simple de folosit happy.

| Loly11 a răspuns:

Ar fii bine sa bei ceai de menta si fara sa ai diaree iti va trece :]]