| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare foarte tare stomacul sau mai bine zis toata burta.
Am simptome de voma.Am diaree.
Ce ar putea fi?
Nu sunt in acea perioada a lunii.
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna! Cel mai probabil ai facut o gastroduodenita/indigestie. Poti lua niste tablete de Metrocopramid pentru greata, iar pentru diaree tab. de Furazolidon. Daca vezi ca simptomele persista mai multa de 2-3 zile maxim recomandarea mea este sa mergi de urgenta la medic deoarece poate fii ceva serios. O perioada incearca sa eviti mancarea grea precum prajelile, ouale, bauturile carbogazoase, citricele, etc. Multa sanatate!

1 răspuns:
| HowshouldIknow a răspuns:

Ar trebui sa te duci sa-ti faci analizele.
Te doare cumva in dreapta jos? Eu am abut apendicita si am avut cam acelasi simptome.