| bobo2108 a întrebat:

Buna!happy. Ce credeti ca as putea face ca sa ma mai inalt un pic? Am 15 ani jumatate si 1.50.Credeti ca ar trebui sa ma apuc de vreun sport ceva? Unii zic ca ar fi bine sa merg la inot. Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cher22 a răspuns:

Eu vreau sa scad in centimetrilaughing am umblat la piscina ( nu faceam cursuri ) si m-am dezvoltat foarte tare in inaltime am 1. 54 iti recomand inotul, basketu-l si voleiul. Am o prietena la volei si s-a inaltat foarte tare. Ai de ales intre inot si volei sunt cele mai bunewinking
Funda plssss!

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Fa inot, basket sau volei, mananca sanatos, dormi minim 8 ore pe zi! Ajuta, si daca sari coarda. In general tot, ce tine de sarituri.
Succes! Numai bine!

| Doar1îngeR a răspuns:

Inot, baschet.
Dar parerea mea este ca daca nici dupa ce practici aceste 2 sporturi nu ai niciun rezultat...sa te accepti asa cum esti, sa nu faci un complex din asta.happy

| ταξιδιώτης a răspuns:

Inot, tractiuni, vei creste si in inaltime fi sigur la 18-19 ani inceteaza cresterea

| Anonim69 a răspuns:

Aveam o colega foarte mica de statura si s`a apucat de baschetstraight face baaaiiiii, deci: s-a inaltat super mult.Ar fi foarte bine sa te apuci.si handbalul e bun!

| Bubble a răspuns:

Daca esti baiat. apucate de basket.sau inot. da basketul mai usor.Crede-ma.am avut colegi cand intr-a 8 aratau de 1. 50 si dupa vreun an si ceva cand m-am mai vazut cu ei. ma intrecusera cuu muultlaughing(am 1. 58).
De intaltat cu un sport 100% te inalti.happy
Succes!

| Satisfaction a răspuns:

Da...inotul te slabeste si te inalta...ar fi o idee

| andreea6bv a răspuns:

Eu as zice sa te apuci de volei asa sa inaltat si fratele meu de la 1. 50 la 1. 69 el asa sa inaltat peste vreo 2 ani te vei mai inalta si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, inot, basket, sporturi care te "intind" cum se zice, si mananca mult si sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport, de preferat basket

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bobo? cum mai sa te duci la innot? pai vrei sa te scufunzi? sau sa te inalti? mergi domnule si ia lectii de zbor cu pamparanta, sau cu pla.vionul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine-te de o bara timp de 5-6 ore ia sa vezi ce inalt o sa fi asa mi-a spus si profu de sport sa fac si m-am inaltat mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mergi la inot te faci mai inalt... Am o prietena care merge la inot si este mai inalta...

| angel4v3ryour a răspuns:

laughingpai pana la 22-24 de ani ai tot timpu sa cresti.nu stiu ce sa zic asta depinde de fizionomia fiecaruia dar poti sa te apuci de inot sau de baschet.bftwinking

| MegaBlackMuffin a răspuns:

Hey...pai in general trebuie sa te apuci de sport[baschet, inot, volei, handball etc.]. eu am auzit ca pana la 15 ani cresti da nu cred in superstitiioh go on. oricum trebuie sa te intinzi. dar asta tine si cat de slaba estithinking trebuie sa mananci sanatos si sa faci sport si mai multe chestii de genu. sper ca te'am ajutat happy

| MegaBlackMuffin a răspuns:

Eu am 1. 50 si am 13 ani :-s