| bobo2108 a întrebat:

happy. ce credeti ca as putea face sa ma mai inalt macar cativa cm? am 15 ani jumatate si 1, 50.nu cred ca as creste chiar f.mult,pentru ca parintii mei sunt mici de inaltime. oare ar trebui sa ma apuc de vreun sport ceva? unii spun ca ar fi bine sa ma apuc de inot. voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Da, inotul ajuta. La fel si basketul, voleiul, mancarea sanatoasa, somnul. Ai doar 15 ani. Mai ai sanse sa te inalti cativa centimetri.
Succes! Numai bine!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te ti agatata de o bara zilnic cate 10 minute sau cat poti chiar da rezultate eu de o luna fac asta si am crescut un cm

| crystian_4549 a răspuns:

Ce crezi ca vei rezolva daca vei reusi sa te mai inalti? vei fi mai bogat? mai inteligent?[m-as mira] sau te vor iubi altii mai mult? sincer nu prea cred. eu le 35 de ani am 1, 60 si-mi merge bine