| larisa_6959 a întrebat:

Ce este cel mai bine sa mancam la micul dejun? Voi ce mancati? Cererale integrale sunt bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

2 sandvisuri la sandvisera calde cu o cana de cacao dimineata

| Denisa a răspuns:

La micul dejun nu pot manca mancare asa ca prefer fructe. De exemplu dimineata (ora 13 pentru mine) am mancat 2 mere. Fructele au vitamine si sunt si usoare. Si cerealele cu lapte sunt bune insa eu m-am cam saturat de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea obisnuiesc sa iau micul dejun, in loc de acesta mananc fructe sau beau o cana de lapte, dar cand il iau, consum in special paine cu unt si o cana cu ceai/lapte. Da, cerealele integrale sunt bune(si pentru sanatate si pentru silueta) in combinatie cu lapte sau iaurt.

| istoc2010 a răspuns:

Da de obicei la micul dejun se mananca cereale.