| Alexia_1201 a întrebat:

Ce exercitii trebuie sa fac sa mi se mai ingroase picioarele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| andrey910 a răspuns:

Cauta pe google exercitii pentru picioare si fese si fa-le de 2-3 ori pe saptamana, dar trebuie sa faci multe (100 - 200 repetitii)

| DaddySGirl a răspuns:

Poftim? Exerciţii pentru ingraşare(respectiv ingroşare).Pai sa se ingroaşe numai ele nu prea se poate.De obiecei cantitatea de grasime se depune pe toata suprafata corpului.Daca la asta te refereai. Daca vrei sa faci muschi doar la picioare se poate. Iata aici cateva exercitii bune pentru coapse si gambe. http://www.csid.ro/dieta/exercitii-pentru-picioare-de-invidiat-2779728/ sper ca te-am ajutat!

| Nommm a răspuns:

Buna si eu sunt in aceeasi situatie! Si mi s-a spus ca e bine sa faci de dimineata cand te trezesti 10 Genoflexiuni Si 10 exercitii care nu mai stiu cum se numesc (Stai intinsa pe spate si ridici picioarele in sus) la fel si inainte de culcare timp de 1-2 luni picioarele se ingroasa cu 1 cm-2 funda?

| Laurica200 a răspuns (pentru Nommm):

Asa de putin?!