| petro2000 a întrebat:

ce sa fac sa nu mai vomit? am vomitat o noapte intreaga, eu am enterocolita si am fost la doctor si mi-a spus ca vomit din cauza stresului. Pirma data am vomitat ce am mancat, apoi ceva verde.maine trebuie sa ma duc in excursie, asa ca va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Bea niste ceai de galbenele cu sunatoare, se pare ca s-a suparat si fierea pe tine, manca alimente usoare fierte pui, cartof fiert daca ai voie orez si mergi la farmacie si ia pastile de rau de miscare( gimbir sau asa ceva sunt naturiste). Dupa ce te intorci din excursie cauta alt doctor si fa ecografie si analize de sange ( hepatobiliar) s-a putea sa ai ceva si sa primesti tratament.

| blaablaablaaa a răspuns:

Buna, incearca sa fi cat mai calma, sa nu transpiri iar daca mergi cu autocarul nu sta in spate.
Succes.