| BlancaFantasma a întrebat:

azi noapte mi-a fost rau, am vomitat de 3 ori, toata noaptea. ultima data am vomitat un lichid galben foarte inchis. Ce sa fac sa nu`mi mai fie rau? mie`e foame dar mi`e teama sa nu vomit iarasi. o fi de la mancare? am mancat cam repede la cina.

8 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

Mai asteapta un pic(nu o zi) si totusi mananca ceva usor. Daca se repeta situatia suna repede medicul de familie, poate iti recomanda un medicament macar. Stiu ca metoclopramid, parca se chema un medicament impotria starii de voma.

| ostea a răspuns:

Daca te simti la fel si ziua urmatoare mergi la medic s-au la farmacie si ia-ti ceva pentru stomac.

Numai bine.

| BlancaFantasma explică:

@Andr3utza,nici vorba de viata sexuala sau copii, sunt virgina.doamne ferestehappy

| RaluuRaluu a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, Sau daca ti-ai inceput viataa sexuala. Dar Poate ai bebe :d. Asta doar in cazul, inceperii vietii sexualeee! Asha ca sfat, Merita sa faci niste analize!

| Ralucutza a răspuns:

Da, e posibil sa fie de la mancare. E posibil sa fie si pe cale emotionala ( o intamplare care te-a afectat foarte tare). E posibil sa ai probleme cu stomacul (gastrita, ulcer) si sa nu stii. Si as putea continua cu posibilitatile, dar nu ar fi nimic sigur. Daca continui sa te simti rau mergi la spital, oricum trebuie sa faci niste analize. Daca esti bine azi...o fi fost de la mancare (expirata, stricata, etc.)

| dyyva a răspuns:

Exista si posibilitatea sa fii insarcinata. daca esti fata si ai intretinut relatii sexuale neprotejate mai bine fa un test, sau s-ar putea sa fie de la mancare sau de la caldura. in perioada mai calduroasa este normal sa ne fie rau

| HelloKitty88 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la medicul de familie pentru niste analize si niste teste ( colonoscopie,chestii din astea)... dar totusi,vorba celorlalti, mai asteapta o zi si incearca sa mananci ceva usor, daca se poate.Nu te infometa, ar putea sa agraveze situatia si mai rau.Ca si sfat, daca la teste nu iese nici o boala, nu mai manca asa repede la cina.Iti doresc succes si insanatosire grabnica!

| Pisi07 a răspuns:

Pai si mie mi s-a intamplat asa si da este de la mancatul repede
P.S Chestia galbena e accid gastric La mine chestia asta a tinut vreo 2, 3 zile...Nu te speria