| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema

De fiecare data cand ma pun in pat sau ma plimb sau pun capul cumva anume,ma ametesc rau si ma duc la baie sa vomit,am stat treaz toata noaptea dar am dormit si nu mai sunt obosit,am mâncat paste carbonara le-am vomitat pe toate si am vomitat inca de cateva ori pe langa ele niste suc gastric.
Stiu,m-as putea duce la doctor,dar vreau sa va cer ajutorul daca este vreun sfat fara sa ma duc, ma ajutati va rog?

Pestele le am mâncat la ora 3 noaptea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| untu a răspuns:

Ai probeme cu stomacul! Mergi urgent la medicul de familie si apoi la medicul gastroenterolog! Apoi sa mai mergi si la medicul de boli de nutritie sa-ti prescrie niste retete cu tratament medicamentos si regim strict alimentar!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mentionez sa spun ca toata noaptea intreaga am stat la calculator si nu am stat in cea mai recomandată pozitie dupa ce am mâncat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A trecut de la sine, va multumesc tuturor de ajutor.

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi bine sa mergi la medic, sa fii preventiv ca s-ar putea sa recidiveze boala cu stomacul!

| dolceromania a răspuns:

Incearca sa bei ceva acru, consuma niste muraturi.Fii atent la starea ta, daca vezi ca se agraveaza sau nu se amelioreaza fugi la doctor!