| Tiron_Andreea_1991 a întrebat:

Cine îmi spune şi mie o dietă ca să slăbesc cât mai repede posibil? Vă rog frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Bea apa des, mananca cat mai multe fructe si legume, dar nu in exces, nu manca mai mult de 2-3 mese pe zi, renunta la prajeli si mancaruri cu prea multe grasimi.
De asemenea, cauta pe net produsele cu cel mai mic numar de calorii si introdu-le in dieta ta, si incearca sa le eviti pe cat de mult posibil pe cele cu un numar de calorii ridicat.
De asemenea, pe langa dieta ta, daca vrei, poti sa faci si putina miscare, ajuta ca sa slabesti si sa elimini din corp toxinele, dar ramai hidratata, pentru ca prin efort, elimini toxinele, dar pierzi si apa din corp transpirand.
Ah da, si incearca sa eviti gustarile tarzii, adica cele pe la miezul noptii, sau cele fix inainte de culcare.
Sper ca te-am ajutat.

| alina2k18 a răspuns:

Eu am tinut dieta Nicoleta LUciu laughing - 7 kg in 2 sapt dar am lesinat in bus laughing nu recomandwinking
ANyway, incearca sa mananci cam jumate fata de cat mananci acum, si cu 3-4 ore inainte de culcare nimic, doar apa si ceaiwinking

| Ionut58282856 a răspuns:

Inainte de asta ce inaltime ai, ce varsta si cate kilograme?

| Jigokunokishi a răspuns:

Nu stiu cat de repede te face sa slabesti ceea ce iti voi spune, dar stiu ca e cea mai buna metoda de a slabi. Daca vrei sa slabesti trebuie sa ai un regim alimentar cu deficit caloric. Adica, fata de cate calorii ai avea nevoie sa consumi zilnic, consumi cu, sa zicem, 500 de calorii mai putin. Trebuie sa eviti prajelile, dulciurile, sucurile, carnurile grase. E important ca pe durata dietei sa ai o alimentatie armonioasa, adica sa mananci si ceva carbohidrati, dar in special proteine din carne slaba si eventual branzeturi cu putina grasime. Pe langa acestea trebuie sa faci exercitii fizice. Daca nu mananci mai nimic, nu faci exercitii fizice, se poate sa slabesti repede, dar vei slabi din musculatura, grasime tot va ramane in tesuturi si vei arata naspa, de aceea trebuie sa faci sport. Alergat, exercitii cardio si tot ce poti. Sper ca te am ajutat, funda?

| Kidfromjail a răspuns:

Alergi dimineața și seara măcar jumătate de ora sau o oră. Renunți la dulciuri, sucuri și pâine, plus nu mănânci după ora 18. Dieta cu sa nu mănânci mai nimic fără a face sport, nu te va ajuta sa slăbești, ci din contra îți va dauna negativ organismului și nu vei slabi deloc.
Îți garantez ca după prima săptămână vei vedea rezultate bune la cântar.
Spor la slăbit și la cât mai multe exerciții fizice.