| anonim_4396 a întrebat:

Buna cine stie cam cate kg trebuie sa am la 1.73 inaltime? eu am 53 si ma consider ff slaba mentionez ca am 16 ani nu stiu cum sa ma ingras mama nici macar nu vrea sa auda sa merg la un nutritionist ajutati-ma va roog cum sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Corina_7756 a răspuns:

Buna Dado sincer eu am 1.72 si am 48 de kg[15 ani] si eu sunt slaba, inainte si eu aveam acelasi complex :sunt prea slabachatterbox dar acum am relizat ca cine te place te place asa cum esti slaba/grasa.
In al doilea rand daca ai arderile rapide oricat ai manaca totul o sa dispara ca si mine. Dar cu timpul o sa iti revi, o sa te ingrasi.Cand o sa devi mare o sa iti para rau ca nu mai esti slaba ca totusi o daata cu inantarea in varsta mai iei kg in plus doar daca nu faca antrenamente zilnice.
Eu iti dau un sfat mandrestete ca esti slaba, inalta ca ai un corp superbwinking

| LonelyGirl01 a răspuns:

Ar trebui sa ai 63 de kg:p