| SanduFlorin0504 a întrebat:

Salut, sunt baiat am 15 ani si 11 luni si as vrea sa stiu daca mai pot creste macar 10-15 cm, eu la momentul actual am in jur de 1.60, mama are 1.54 tata are 1.73 si restul fratilor au peste 1.75 si as vrea sa stiu daca ajung si eu la aceeasi inaltime. Faza e ca tata mi-a spus ca si el a crescut dupa 16 ani. Tin sa mentionez ca fac tractiuni zilnic si stau agatat de bara cate 2-3 minute

3 răspunsuri:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

1. Sportul nu are legătură cu înălțimea.
2. Ținând cont că ai 15 ani, e normal că te vei mai înălța. Doar că nu știm cât, nefiind de-ajuns nu e de-ajuns să știi înălțimea părinților pentru asta; e posibil ca părinții tăi să aibă inactivă o anumită genă care ți s-a activ ție. Vezi cu cine semeni foarte mult în familie (culoare părului, a ochilor, forma nasului etc) și poți aproxima care sunt șansele. Oricum, băieții cresc mai mult, de obicei.

| SanduFlorin0504 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Pai in mare seman cu tata ochii comportament culoarea parului si de aia cred ca o sa mai cresc pentru toti fratii mei sunt peste 1.75 si de aia zic

| SanduFlorin0504 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Pai in mare seman cu tata