| anonim_4396 a întrebat:

Cmf? Ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat,. va rog?batting eyelashesbatting eyelashes

Eu am luat in greutate 2 kg, de la 54, am ajuns la 56 si am 1, 68...Cred ca am exagerat cu mancarea, eu am mai slabit acum 4 ani de la 60 la 54 kg.Acum nu stiu daca procedez corect.Eu de ieri :dam inceput sa alerg dimineata, cate 20 de minute si seara fac tot cam 20 de minute pilates, dar nu transpir foarte tare.Nu le fac corect? Si pentru a slabi 2 kg, ar trebui sa alerg mai mult? Eu mananc salate, nu prea mananc paine, 2 feliute dimineata si foarte putin in rest, nu mai mananc dupa 6 decat fructe si aici am o problema:nu e bine sa mananc nici macar fructe:pere, prune,? Si asta seara am mankt porumb fiert, nu a fost bine? Ma simt balonata, dar stiu ca nu ingrasa.Am gresit? procedez gresit? Va rog sa ma ajutati sp pe mine.Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Mergi la un psiholog, cred ca ai o problema in mintea ta vizavi de felul cum arati, la 1; 68 sa ai 56 de kg e visu oricarei femei fie ea orcat de pretentioasa. Curele de salbire si necurele asa haotice facute pentru 2 kg in plus sau in minus pot crea probleme metabolismului tau si vei avea de suferit in viitor atunci cand din diferite motive o sa o ia razna si nu o sa mai poti stapani situatia. Daca chiar iti doresti sa slbesti atunci cand ai 56 de kg, mergi la psiholog si apoi la nutritionist.

| Miяu a răspuns:

Nu slabi multe kg pe saptamana. daca faci asa. exista riscul ca dupa ce termini cu alergatul sa te ingrasi dublu decat ai slabit.
pentru inaltimea ta este buna greutateawinking
procedezi ff binewinking
sper sa-ti fiu de foloswinking pa-pa wave

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa te inbolnavesti tinand un regim dupa parerea ta. cere sfatul unui nutritionist. ce pot eu sa spun e ca alergatul face bine. in timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 1, 68 m trebuie sa ai 60 kg deci esti subnutrita si nu este bine.