| anonim_4396 a întrebat:

Credeți ca iau Coronavirus dacă merg sa alerg prin parc? La sala nici nu mai întreb

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Fa si tu ca un amic de-al meu, el iese pe inserat sa alerge si poarta masca chirurgicala la nas, in felul acesta este sigur ca daca ar intalni o persoana nu ar lua coronavirus.Ca femeie nu prea recomand insa ca ora sa fie tarzie caci nu se stie ce derbedei mai sunt prin parcuri, mistocari sau bolnavi mintal.
Si eu am terminat-o cu sala din pacate ca ni le-au inchis astia obligat fortat, si imi pare tare rau acum cand incepea sa-mi placa sa fac cardio.
Mai exista varianta alergarii pe banda in casa sau pe bicicleta eliptica etc dar iti trebuie deviceul cat si spatiu ca astea ocupa destul spatiu oricat ar fi incaperea de mare, ai nevoie de un penthouse ca al Deliei happy

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, du-te, în cel mai rău caz o să te alerge niște oameni îmbrăcați în alb.

| Ineys a răspuns:

Alearga si tu prin casa momentan, sau in jurul blocului.

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Cum sa alerg in casa?laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa zicem ca da sa speram ca nu